Prototypy bezpečných platebních zařízení představila v podobě prstenu, náramku a přívěsku na klíče společnost MasterCard. Na vývoji jejich čipů spolupracovala s firmami NXP a Qualcomm. Nová platební zařízení se objeví na americkém trhu v příštím roce.
Samotné přístroje MasterCard samozřejmě nevyrábí, prototypy připravili jeho partneři. Prsten pochází z dílny společnosti Ringly, náramek je od Nymi a klíčenka nese logo GM. Na návrhu platebních prostředků se podílí také módní designér Adam Selman nebo výrobce Bluetooth lokalizačních zařízení TrackR. Poslední jmenovaná firma produkuje přístroje, které pomáhají lidem najít ztracené předměty. Většina platebních zařízení, které MasterCard představil využívala technologii NFC – Near Field Communication.
Bezpečnost nových platebních prostředků pracuje s technologií dynamických tokenů. Šestnáctimístné číslo platební karty je nahrazeno unikátním alternativním výrazem, který slouží pro realizaci platby. Autentizaci posiluje také jednorázový kód, jenž pro každou transakci generuje čip v zařízení. Analytici společnosti Gartner označují zvolený postup za mnohem bezpečnější. Průběžně generovaný token totiž nelze snadno zcizit.
Představená aktivita firmy MaterCard představuje rozšíření jejích stávajících programů Digital Enablement Service a Digital Enablement Express. Účastní se jej zhruba sto světových bank. Konkurenční společnost Visa brzy představí velmi podobný systém s názvem Visa Token.